MUHABBET KUŞ YEMİ

Muhabbet Kuşu Yemi zengin çeşitli ve özel takviyeli içeriği ile muhabbet kuşlarının daha sağlıklı, neşeli ve hareketli olmalarını sağlar.

Dayanılmaz Lezzet:

İçeriğindeki özenle seçilmiş tahıl ve tohumların verdiği doğal bir lezzeti vardır. Ayrıca içeriğindeki havuç kurusu ve özel kuş bisküvisi kuşların ürünü zevkle yemelerini sağlar.

Ekstra Vitamin:

Muhabbet kuşlarının metabolizmaları ve ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirilmiş ve soğuk ekstruzyon tekniği ile üretilmiş pellet vitamin içermektedir. Özel muhabbet kuşu vitamini içinde ambalaj üzeri tablolarda da görünen çok çeşitli vitaminleri içerdiği gibi lezzetini destekleyen bal da içerir. Bal vitamin tanelerinin diğer taneler arasından seçilip yenmesini kolaylaştırır.

Besleyici İçerik:

İçeriğinde sıradan muhabbet kuşu yemlerine kıyasla çok fazla çeşit içerik bulunmaktadır. Keten tohumu, nijer tohumu, havuç kurusu, deniz kabuğu gibi içerikler sıradan yemlerde bulunmayan özel hammaddelerdir.

Kemik Sağlığı:

Muhabbet Kuşu Yemi’nin içinde bulunan deniz kabuğu kaynaklı kalsiyum, fosfor, iyot ve vitamin katkısı kaynaklı D vitamini kuşların iskelet, gaga ve tırnak gelişimini destekler.

Besleme Şekli:

Muhabbet kuşunuz ihtiyacı olan yem miktarını kendi belirler. Yemlik ve suluklarının günlük olarak temiz ve dolu olmasına özen gösterin. Muhabbet Kuş Yemi kuşunuzun tüm ihtiyaçlarını karşıladığı için veteriner hekiminizin özel bir tavsiyesi olmadığı sürece ekstra vitamin ya da, mineral takviyesi vermenize gerek yoktur.

Bakım Önerileri:

• Bir papağan türü olan muhabbet kuşları, evcil hayvan beslemek isteyenler için sevimli, hesaplı ve zahmetsiz bir çözümdür. Bu kuşlar, insanlarla çok iyi dost olur, evinize pozitif enerji getirir ve moralinizi yüksek tutarlar.
• Muhabbet kuşları neşeli ve ilgi isteyen hayvanlardır. Muhabbet kuşunuz tek ise, sürekli olarak onu sevmeli, onunla konuşmalı, omuzunuzda gezdirmeli ve evin içinde bol bol uçmasına, sizinle oynamasına izin vermelisiniz. Elinizden beslemek, sık sık öpmek, onunla konuşmak kuşunuzun neşesini artıracaktır.
• Muhabbet kuşları çok hassastırlar. Soğuk, rüzgarlı ortamlarda ve cereyanda kalmamalıdırlar.
• Yem ve suyuna dikkat ediniz. Yemliğinin üzerindeki kabukları 2 günde bir üfleyiniz ve yemliğin üzerine taze yem koyun.
• Geceleri uyuyabileceği sessiz ve ışıksız bir ortamda tutun.
• Su kabındaki suyu 2 günde bir yenileyiniz.
• Gagasını bilemesi için kafese gaga taşı benzeri ürünlerden koyun.

Birlikte Besleyelim, Birlikte Büyütelim...!